Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Dragan Čović ocijenio je kako BiH nema jedinstveno stajalište o gradnji Pelješkog mosta pa su neutemeljeni zahtjevi nekih od njezinih dužnosnika da se taj projekt ne realizira dok se ne riješi granica s Hrvatskom, odnosno uredi razgraničenje na moru kod Neumskog zaljeva.
Predsjedništvo BiH nikada nije prihvatilo zaključak ili neki drugi službeni akt u kojemu bi iznijelo jedinstveno stajalište države Bosne i Hercegovine, a koje se odnosi na neslaganje s projektom Europske unije u Hrvatskoj vezano za izgradnju Pelješkog mosta i njegovo osporavanje u smislu da na bilo koji način ugrožava interese BiH, priopćeno je iz Čovićeva ureda u Sarajevu.
Čovićevo je tumačenje da Parlament BiH službeno nikada nije ni zatražio obustavu izgradnje Pelješkog mosta jer je o tome odlučio samo Zastupnički, ali ne i Dom naroda. Ni Vijeće ministara BiH nikada nije osporilo realizaciju toga projekta.
Javne reakcije, izjave i prethodna pisma pojedinih dužnosnika BiH različitim europskim institucijama i Vladi Hrvatske samoinicijativni su akti i pokušaji komunikacije s institucijama drugih država i EU-a izvan okvira ustavno predviđenih nadležnosti, kojima se zadire u ovlasti drugih državnih tijela, što nanosi nemjerljivu štetu BiH, izjavio je Čović, dodajući kako takvo djelovanje nema karakter ovlaštene međudržavne komunikacije pa stoga ne odražava službena stajališta države Bosne i Hercegovine.
Čovićeva je ocjena da je Hrvatska u prethodnoj komunikaciji usuglasila projekt s bosanskohercegovačkom stranom i potpuno uvažila sve tehničke zahtjeve koje su iznijeli stručnjaci i stručna tijela iz BiH.
Čović je u svojoj izjavi čestitao Hrvatskoj na potpisivanju ugovora i početku realizacije projekta izgradnje Pelješkog mosta.